Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ramach tej usługi pracownicy naszego biura rachunkowego pomagają w otwarciu różnego rodzaju spółek, np: cywilnych, partnerskich, jawnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowo-akcyjnych.

Dla naszego Klienta przygotowujemy:

  • kosztorys otwarcia spółki,
  • umowę spółki (treść uzgodniona i wyjaśniona z Klientem),
  • umawiamy wizytę u Notariusza oraz asystujemy podczas podpisana aktu założycielskiego (jeśli istnieje taka potrzeba),
  • przygotowujemy niezbędne druki do Sądu Rejestrowego KRS, Urzędu Skarbowego (NIP, VAT-R,itd), Urzędu Statystycznego (REGON), ZUS, PIP, itp.
  • składamy druki w odpowiednich instytucjach,
  • otwieramy księgi rachunkowe lub rozpoczynamy prowadzić księgowość nowego podmiotu.

Często Klient podpisuje nam pełnomocnictwo w celu szybszego i samodzielnego załatwienia wszelkich niezbędnych formalności w różnych urzędach.

Na każdym z w/w etapów w pełni uzgadniamy i proponujemy najkorzystniejsze dla Klienta rozwiązania, stosujemy sprawdzone wzory umów spółek, zapisy zabezpieczające interesy udziałowców.

Celem tej usługi jest prawidłowe pod względem formalnym i merytorycznym otwarcie działalności gospodarczej, w pełni zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.

Trudno podać konkretny czas otwarcia działalności gospodarczej oraz koszty, jednak warto pamiętać że:

  • otwarcie spółki z o.o. - trwa około 1-2 miesięcy (elektronicznie 1-2 dni - wpis do KRS wg narzuconego wzoru spółki), koszt to ok. 1700,00 złotych (notariusz, obsługa, opłaty sądowe za wpis KRS, opłata VAT, pełnomocnictwa, podatek PCC 0,5% od kapitału spółki),
  • otwarcie spółki cywilnej - trwa około 3 dni, koszt usługi i opłat w US to ok: 600,00 złotych, ponadto niezbędny podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 0,5% od kapitału spółki,
  • otwarcie spółki jawnej - trwa około 1-2 miesięcy (wpis do KRS), koszt usługi i opłat w US to ok: 800,00 złotych, opłaty w sądzie KRS, ponadto niezbędny podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 0,5% od kapitału spółki,

Nasze biuro rachunkowe prowadzi księgowość spółek z Katowic, Chorzowa, Bytomia, Piekar Śląskich oraz innych miast ościennych.

Aby uzyskać więcej informacji oraz szczegółów współpracy, zapraszam do niezobowiązującej rozmowy:  Roman Golly tel. 607 102 103.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zrozumiałem