Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zwróć sobie VAT Usługa polega na przygotowaniu i przesłaniu wniosku (VAT-REF) za pośrednictwem polskiego urzędu skarbowego do zagranicznego urzędu skarbowego w celu otrzymania zwrotu zapłaconego w innym kraju Unii Europejskiej podatku VAT (np: we Włoszech podatku IVA, dla Niemiec MWST, dla Królestwa Danii MOMS, itd.). Każdy kraj UE posiada własne zasady i terminy składania wniosku o zwrot zapłaconego podatku VAT.

Opłata za usługę już od 5% kwoty zwrotu podatku VAT (netto), w zależności od kraju zwrotu oraz złożoności wniosku. Prowadzimy również sprawy zwrotu podatku VAT o małych wartościach (od 50,00 EURO). W takim przypadku cena usługi uzgadniana jest indywidualnie.

Cała procedura przebiega za pomocą elektronicznych środków komunikacji (bez użycia papieru). Składa się elektroniczny wniosek VAT-REF wraz ze skanami wszystkich dokumentów z których wnioskujemy o zwrot podatku VAT.

W ramach niniejszej usługi dla naszych Klientów proponujemy kompleksową usługę wraz z pełnym przygotowaniem tj.

  • skanowanie dokumentów zakupu w innym kraju UE,
  • odpowiednie opisanie dokonanego zakupu za pomocą międzynarodowych kodów Rady Europy,
  • przygotowanie wniosku o zwrot VAT-REF w odpowiednim terminie oraz przesłanie go do właściwego urzędu skarbowego,
  • monitorowanie rozpatrywania wniosku, składanie dodatkowych wyjaśnień oraz skanów dokumentów.
  • koszty przesyłek pocztowych oraz tłumaczeń zwykłych w cenie usługi.

W większości wypadków, ze względu na charakter usługi, możliwa jest obsługa firm z terenu całej Polski, wymiana danych następuje elektronicznie, jedynie umowa i pełnomocnictwo przesyłane jest pocztą tradycyjną (kurierem).

Zwracamy uwagę, że cała procedura jest bardzo sformalizowana, wymaga wiedzy z dziedziny obsługi skanera, interaktywnych druków PDF, posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz ścisłego stosowania się do procedur unijnych.

Wniosek VAT-REF wypełniany jest w jednym z języków dopuszczonych przez kraj zwrotu, oprócz języka narodowego najczęściej jest to angielski, niemiecki lub francuski.

Aby uzyskać więcej informacji oraz szczegółów współpracy, zapraszam do niezobowiązującej rozmowy:  Roman Golly tel. 607 102 103

Dodatkowe informacje oraz szczegóły znajdą Państwo na dedykowanych stronach:

 

www.zwrotVAT.info.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zrozumiałem