Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PLATFORMA USŁUG ELEKTRONICZNYCH ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Dnia 14 czerwca 2012 r. ruszyła Platforma Usług Elektronicznych ZUS, czyli pierwszy polski e-ZUS, który oferuje dostęp do swoich danych zgromadzonych w ZUS oraz do wszelkich usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wystarczy zarejestrować się na portalu pue.zus.pl i zaufać swój profil poprzez ePUAP lub certyfikat kwalifikowany. Jeśli nie posiadamy ani jednego ani drugiego, możemy skorzystać z opcji rejestracji przez profil niezaufany, a następnie w celu zaufania profilu złożyć wizytę w najbliższej terenowej jednostce ZUS.

W przypadku płatników – osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, rejestracja nowego profilu jest możliwa jedynie po okazaniu stosownego pełnomocnictwa w jednostce ZUS.

PUE to obok strony internetowej, także Centrum Obsługi Telefonicznej, gdzie po uwierzytelnieniu można skorzystać nawet z opcji składania wniosków, oraz System Kierowania Ruchem, który daje możliwość rezerwacji wizyty w placówce ZUS poprzez internet. Wkrótce zostaną uruchomione też tzw. "zusomaty", za pomocą których osoby nie mające dostępu do komputera będą mogły założyć swój profil na portalu PUE, a także złożyć wszelkie papierowe dokumenty już po zamknięciu placówki ZUS.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zrozumiałem